19 października 2013

5 Spots

5 Spots

Gra typu "znajdź różnice", dla bardzo spostrzegawczych. Polega na odnalezieniu pięciu różnic na podanym zdjęciu. Za każdą znalezioną różnicę otrzymujesz 10 punktów. Za ukończony level i czas, który Ci pozostał dostajesz punkty bonusowe. Jeżeli masz problem z odszukaniem różnicy, masz do dyspozycji 5 jokerów. Są one przeznaczone na całą twoją grę, więc korzystaj z nich rozsądnie. Każde niewłaściwe kliknięcie zmniejsza ilość czasu. Do przejścia jest 111 plansz z różnymi obrazkami. Po każdej ukończonej planszy zwiększa się poziom trudności, ponieważ ilość czasu maleje. Sprawdź, jaki poziom jesteś w stanie osiągnąć.

ZALETY GRY 5 SPOTS:
 • 111 różnych plansz
 • Pomoc pięciu jokerów
 • Zabawna muzyka
 • Fantastyczne zdjęcia

OGÓLNE INFORMACJE O 5 SPOTS:
 • Data wydania: 24 lipca 2003
 • Strona oficjalna: KaTGames
 • Wersja językowa: angielska
 • Dostępność: jako plik

5 Spots5 Spots

WYMAGANIA SPRZĘTOWE WINDOWS 5 SPOTS:
 • Windows 98/2000/Me/XP/NT/Vista/7/8
 • Procesor: 600 MHz
 • 128 MB RAM
 • 11 MB miejsca na dysku
 • DirectX: 6.0

5 Spots5 Spots

POBIERZ 5 SPOTS:

KUP TUTAJ 5 SPOTS:

5 SPOTS DOSTĘPNA TAKŻE NA:
 • Android

5 Spots5 Spots

WYDAWCY:
DYSTRYBUCJA CYFROWA

PRODUCENT:
KaTGames

MUZYKA:
Vika

TWÓRCY:
Pablo Vietto; Miguel Tartaj; Nacho Vivalta; Matthew Lee
Źródła zdjęć: NASA; Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna; prywatne zbiory Pablo Vietto, Miguela Tartaja, Nacho Vivalty, Matthew Lee oraz zdjęcia z internetu nie posiadające praw autorskich.

OCENA GRY 5 SPOTS:
5 Spots to elektroniczna wersja dobrze wszystkim znanej "papierowej" gry "znajdź różnice między dwoma obrazkami". Zadaniem gracza jest odszukanie pięciu różnic na pozornie dwóch identycznych zdjęciach. Na odnalezienie ich mamy ograniczoną ilość czasu, która z każdym następnym poziomem jest coraz mniejsza. Ułatwienie stanowi ograniczenie liczby poszukiwanych różnic tylko do pięciu, więc istnieje bardzo duża szansa, że jeśli natrafimy na ten sam obrazek mogą się one powtórzyć. Kolejnym ułatwieniem jest pięć jokerów, których używamy, kiedy mamy problem z odnalezieniem różnicy a czas dobiega końca. Na jednej planszy możemy wykorzystać wszystkie pięć albo nie użyć żadnego z nich, jeśli nie ma takiej potrzeby. Podczas gry zdobywamy punkty, które lądują w ogólnym rankingu z naszym nickiem. Tam też za określoną ilość punktów i zdobyty level dostajemy odpowiednią rangę.

WPROWADZENIE I OPCJE:
Niestety gra nie posiada jakiejkolwiek animacji lub intro. Po włączeniu gry, od razu mamy przed sobą najważniejsze opcje. Do dyspozycji są właściwie trzy: rozpoczęcie gry, wyjście i informacje&opcje.

NAWIGACJA:
W grze wybór konkretnych opcji i odszukiwanie różnic wykonujemy za pomocą kliknięcia myszki.

GRAFIKA:
Pozycja jest graficznie bardzo ograniczona. Twórcy zredukowali ją jedynie do dwóch statycznych zdjęć. Brak płynnych przejść, wprowadzenia, animacji. Plus stanowi jedynie użycie mocnych i energicznych kolorów, które przyciągają uwagę gracza.

MUZYKA I DŹWIĘK:
Pierwsze wrażenie sprawia całkiem pozytywne, jednak po dłuższej grze bardzo męczy a największą zaletą staje się opcja całkowitego ich wyłączenia.

ZABAWA:
Gra nie jest szczególnie wciągająca. Przeznaczona głównie dla dzieci bądź na zabawę w szerszym gronie.

Grafika: 3/10
Muzyka: 2/10
Fabuła: 2/10
Pomysł: 5/10
Grywalność: 2/10
Poziom trudności: 2/10
Ogólna ocena: 3/10


INNE GRY Z TEJ SERII:
5 Spots 2

Post ostatnio modyfikowano:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz